Rodinná pražiareň kávy

Bezkofeínová káva

Water Decaf Process je proces , pri ktorom je káva zbavená kofeínu pomocou vodného procesu , šetrného k životnému prostrediu a bez použitia chemikálií.  Káva je jedným z najlepších nápojov, keďže obsahuje veľké množstvo antioxidantov a znižuje risk viacerých chorôb. Avšak, nie všetci ľudia môžu piť klasickú kávu. Pre nich je bezkofeínová káva dobrou alternatívou, keďže má podobné zdravotné benefity, ale žiadne vedľajšie účinky. .Konečným výsledkom je šálka lahodného nápoja, ktorá je chutná rovnako, ako normálna káva, no neposkytne "nakopnutie".

Chuťový profil : nasladlá , horká čokoláda


Vyberte si variant:

Cena od 8,00 €

Táto organická bezkofeínová káva je vysoko cenená a pochádza z oblasti Chanchamayo v severnej vysočine Peru.Pestuje sa pomocou postupov šetrných k životnému prostrediu bez pesticídov a hnojív. Kávovníky sa pestujú v tieni pôvodných stromových baldachýnov v regióne, ktoré pomáhajú produkovať komplexné a husté bobule.

Bezkofeínová káva je v káva, ktorá však prechádza procesom, počas ktorého stratí väčšinu kofeínu. Až 97% kofeínu z kávových bôbov býva odstránených. Aj keď teda názov hovorí o tom, že je káva bez kofeínu, je dôležité si zapamätať, že jeho malé množstvo je v takejto káve stále obsiahnuté - je to však oveľa menej, ako v klasickej kofeínovej káve.Konečným výsledkom je šálka lahodného nápoja, ktorá je chutná rovnako, ako normálna káva, no neposkytne "nakopnutie". Na druhej strane sa netreba obávať vedľajších účinkov kofeínu a jeho nadmernej konzumácie.

Káva bez kofeínu je ideálna najmä pre tehotné ženy alebo ľudí, ktorí majú potrebu kontroly vysokého krvného tlaku alebo hladiny cukru v krvi.

Copyright © 2021 | Peter Magula