Rodinná pražiareň kávy

Bezkofeinová káva - Peru

Bezkofeínová bio káva z Peru .Pestuje sa pomocou postupov šetrných k životnému prostrediu bez pesticídov a hnojív. Kávovníky sa pestujú v tieni pôvodných stromových baldachýnov Pri odstraňovaní kofeínu bola použitá švajčiarska tzv. " mokrá cesta " bez použitia chemikálií.

Región : Chanchamayo

Spracovanie : mokré

Nadmorská výška : 1900 m.n.m.

Chuťový profil : nasladlá , horká čokoláda


Vyberte si variant:

Cena od 7,50 €

Táto organická bezkofeínová káva je vysoko cenená a pochádza z oblasti Chanchamayo v severnej vysočine Peru.Pestuje sa pomocou postupov šetrných k životnému prostrediu bez pesticídov a hnojív. Kávovníky sa pestujú v tieni pôvodných stromových baldachýnov v regióne, ktoré pomáhajú produkovať komplexné a husté bobule.

Bezkofeínová káva je v káva, ktorá však prechádza procesom, počas ktorého stratí väčšinu kofeínu. Až 97% kofeínu z kávových bôbov býva odstránených. Aj keď teda názov hovorí o tom, že je káva bez kofeínu, je dôležité si zapamätať, že jeho malé množstvo je v takejto káve stále obsiahnuté - je to však oveľa menej, ako v klasickej kofeínovej káve.Konečným výsledkom je šálka lahodného nápoja, ktorá je chutná rovnako, ako normálna káva, no neposkytne "nakopnutie". Na druhej strane sa netreba obávať vedľajších účinkov kofeínu a jeho nadmernej konzumácie.

Káva bez kofeínu je ideálna najmä pre tehotné ženy alebo ľudí, ktorí majú potrebu kontroly vysokého krvného tlaku alebo hladiny cukru v krvi.

Copyright © 2021 | Peter Magula