Ecuador Vilcabamba - Balenie: 1000 g.


Cena
38 €

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
1000 g., 225 g.

Profil : jemná čokoláda , kakao , sirup , sušené ovocie , bez kyslosti
ks

Ecuador Vilcabamba - káva, ktorá je synonymom pre dokonalý pôžitok. Zaujme vás svojou lahodnou arómou. Jej komplexné telo okamžite upúta vašu pozornosť a vytvára dokonalý základ pre nadchádzajúci zážitok.

Charakteristická dochuť horkej čokolády a lahodného kakaa je majstrovským ťahom tejto kávy. Tieto bohaté tóny sú ďalej doplnené o jemnú sladkosť sušeného ovocia a sirupu, čo zanecháva na jazyku nezabudnuteľný dojem.

Jej bohaté chuťové vlastnosti sa dokonale prejavujú aj v kombinácii s mliekom, čo robí z nej ideálnu voľbu pre latte, cappuccino alebo ďalšie mliečne kávové špeciality. 

 Nechajte sa vtiahnuť do diaľav exotiky, bez toho, aby ste museli opustiť pohodlie svojho domova. Užite si túto kávu v tichosti svojho obľúbeného kresla alebo ju zdieľajte s priateľmi a rodinou. Objavte, ako vás tento opojný nápoj dokáže inšpirovať a priblížiť k jedinečným momentom života.

Ecuador Vilcabamba je viac než len káva - je to zážitok, ktorý prebudí vaše zmysly a obohatí každý váš deň. Pridajte ju do svojej kolekcie a nechajte sa uniesť na cestu plnú vôní, chutí a príjemných momentov.

Región : Vilcabamba

Odroda : Bourbon , Caturra

Spracovanie : Natural

Chuťový profil: čokoláda , kakao , oriešky , sušené sladké ovocie , sirup , takmer bez kyslosti

Ekvádor je jednou z biologicky najrozmanitejších krajín sveta. Napriek svojej malej veľkosti má dvakrát viac rastlinných a živočíšnych druhov v Spojených štátoch a Kanade dohromady, štyrikrát viac ako v celej Európe a najväčší počet rastlinných druhov na jednotku plochy v Amerike. Všetky rôzne ekosystémy v celej krajine dávajú miesto rôznym kultúram kávy. Ekvádor je tiež jednou z 15 krajín na svete, ktoré pestujú a vyvážajú Arabicu aj Robustu.

Výroba kávy, industrializácia a export sú jedným z najdôležitejších hospodárskych odvetví v krajine. Napriek poklesu celkovej produkcie pozorovanému od 80. rokov 20. storočia počet farmárov produkujúcich kvalitnú kávu rastie a scéna špecialít naberá na obrátkach. Jedným z najznámejších regiónov vďaka svojmu vysokokvalitnému potenciálu je Loja, ktorý sa podieľa na produkcii arabiky v krajine približne 20 %. Finca La Marquesa sa nachádza tu, priamo v údolí Vilcabamba, vo výške asi 1800 m.

Tento región je známy dlhovekosťou svojich obyvateľov a výnimočnou kvalitou kávy. Názov Vilcabamba pochádza z inckého dialektu kečuánčina a skladá sa z dvoch slov: Huilco, čo znamená „posvätný“ alebo „Boh“, a Bamba znamená „údolie“; teda „Údolie Boha" alebo „Posvätné údolie". Kvalita pôdy a oddaná práca skúsených farmárov zaručujú úrodu vynikajúcej kávy s hladkou rovnováhou kyslosti, vône, chuti a tela. Táto umytá Typica Mejorado je skvelá Príklad: Je zaujímavé, že odroda Typica Mejorado nie je príbuzná s typicou, ale jej názov je pravdepodobne založený na jej zmyslových vlastnostiach, ktoré úzko odzrkadľujú odrodu Typica.